Logo Szkoły Podstawowej w Lubieszewie
Powróć do: O szkole

Nasza praca przebiega w różnej formie:

1.Każdy tydzień nauki rozpoczynamy poniedziałkowym spotkaniem całej naszej społeczności – witamy się na różne wesołe sposoby, bawimy, integrujemy i przekazujemy sobie ważne na dany tydzień informacje.

2. Zajęcia lekcyjne od poniedziałku do czwartku – bez dzwonka, bez ocen wyrażonych stopniami, z dużą dawką samooceny uczniowskiej, z zachęcaniem dzieci do refleksji po wykonaniu pracy, z konstruktywną informacją zwrotną, zawsze we współpracy; wokół istotnych problemów współczesności.

3. W każdy piątek zajęcia prowadzone są metodą warsztatową (Kreatywne piątki). Zawsze odbywają się trzy warsztaty: językowo - artystyczny, matematyczno – kulinarny i informatyczno - muzyczny - skoncentrowane na uczeniu interdyscyplinarnym i zawierające treści zgodne z  podstawą  programową.

4. Realizujemy wiele innowacji pedagogicznych np. Klub, szpileczka – szyję i majsterkuję; W kuchennym laboratorium; Gra zmysłami; Mała fabryka eksperymentów; Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki; Soroban – japońska sztuka liczenia. Głównym celem tych działań jest wdrażanie uczniów do samodzielności oraz rozwijanie kreatywności, innowacyjności i przedsiębiorczości.

5. Niemal wszystkie dzieci szkolne muzykują – grają na flażoletach i innych instrumentach, tworząc zespół muzyczny Promyki, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne oraz wiele wydarzeń o zasięgu gminnym, powiatowym, a nawet ogólnopolskim. 

6. Trzy razy w tygodniu w naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne:

·         poniedziałek – Kraina muzyki (próby zespołu muzycznego Promyki), 

·         wtorek – I love English (koło języka angielskiego) lub Sport Klub WF z AWF (zajęcia ruchowe)

·         środa – Klub szpileczka – szyję i majsterkuję (dzieci szyją m.in. na maszynie, majsterkują w drewnie, lepią w glinie itp.) lub Sport Klub WF z AWF (zajęcia ruchowe)

7. Realizujemy szereg autorskich projektów edukacyjnych, np. Smaczna matematyka, Matematyka z detektywem Pozytywką, Majsterkuję w drewnie, Rozkwitaj na wiosnę w eko kolory, Mini ogród botaniczny, Wesoła matematyka oraz włączamy się w projekty zewnętrzne, np. Matematyczne wyzwania w przedsiębiorczej klasie, MegaMisja, eTwinning, Lekturki spod chmurki, Idź ty lepiej Koziołeczku, Czytam sobie – pierwsza klasa!.

8. Wszyscy uczniowie uczą się tańca tradycyjnego pod okiem choreografa – księdza uczącego w szkole religii -  i swoimi wystąpieniami uświetniają szkolne uroczystości.

9. Dzieci uczą się także w warunkach pozaszkolnych, uczestnicząc w licznych wyjazdach edukacyjnych i warsztatach w interesujących miejscach m.in: Teatr Miniatura w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Muzeum Wisły w Tczewie, Muzeum Archeologiczne w Elblągu, Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W ramach projektu Poznaj Polskę! został zorganizowany dwudniowy wyjazd do Torunia. 

10. Uczymy dzieci kodowania i programowania - na zajęciach wykorzystywane są maty do kodowania, Ozoboty i Geniboty.

 

prace